• Dr Thomas E.Levy

  Wiosna Zdrowia 2017

  CZĘŚĆ CZWARTA

  W tej części przedstawię najbardziej interesujące informacje z wykładu Dr Thomas E.Levy – Wykład na temat: Leczenie witaminą C.

  levy

   

  Dr Thomas E. Levy jest kardiologiem i ekspertem w dziedzinie toksyczności stomatologicznej. W USA jest autorytetem w zakresie stosowania witaminy C w profilaktyce i leczeniu chorób, gdyż okazuje się, że do wyleczenia niektórych nie potrzeba niczego prócz dużych dawek kwasu askorbi-nowego. Dr Levy jest autorem wielu artykułów naukowych i książek, w których porusza ważne te-maty, takie jak: szkodliwość wapnia i produktów mlecznych, szkodliwości leczenia kanałowego zębów oraz optymalizacja zdrowia dzięki równowadze różnych przeciwutleniaczy, w tym witamin z grupy B, witaminy C i witaminy D.
  Napisał między innymi książkę „Leczyć nieuleczalne”. Jego najnowsza książka „Ukryte epidemie” – ukaże się już wkrótce.

   

  Parę słów o witaminie C  

  Doktor mówi, że Witaminy C nie powinno się nazywać witaminą – to środek odżywczy. Powinno się ją zażywać całe życie. Poprawia funkcję systemu immunologicznego i zwalcza infekcje. Skuteczność witaminy c zależy od stanu chorobowego! Jeżeli patogen jest ukryty w komórce głęboko to wtedy witaminy C może być nieskuteczna. Jeżeli patogen rozwija się długo jak gruźlica – będzie wyleczona ale dłużej np. miesiąc. Jeżeli chcemy wyleczyć chorobę chroniczną to potrzebne jest absolutne wysycenie witaminą C organizmu. Chroniczne choroby pochłaniają wręcz witaminę c – dlatego tak ważne jest dostarczanie odpowiednio dużej jej ilości. Witamina C zawsze zabija wirusy a i często bakterie. Witamina C może zapobiegać wszystkim chorobom na które jesteśmy szczepieni. Witamina C nawet jeżeli bezpośrednio nie leczy zakażenia np. trąd, to ze względu na działanie systemu immunologicznego wspiera inne leki.

   

  Witamina C potrafi całkiem wyeliminować:

  – wirus Polio (Dr Kramer wyleczył dzieci chore na Polio. Wiec po co są szczepionki skoro można wyleczyć Polio w 100 % podając domięśniowo i dożylnie witaminę c.)
  – wirus opryszczki
  – odrę
  – bakteriofagi pasożytnicze
  – enterowirusy
  – wirusy grypy
  – wirus wścieklizny
  – ostre zapalenie wątroby
  – wirus ebola
  – wirus zika
  – wirus chikungunya (tu należy zastosować ozon + wit. C)
  – krztusiec
  – koklusz
  – świnkę i wiele innych….

  Toksyny a witamina C:

  Witamina C neutralizuje toksyny. Każdy kto został zatruty czymkolwiek powinien udać się do lekarza i wziąć 50-70 mg witamina C dożylnie.
  Jad pająka lub węża – jeżeli bierzemy antyserum (surowicę) to jest to kolejna toksyna która ma unieszkodliwić tą pierwszą. Grzyby toksyczne potrafią w kilka dni wyniszczyć wątrobę. Zatrucie na skutek promieniowania – witamina C pomaga.
  Żelazo może być toksyczne – jeżeli jest go za dużo to dochodzi do stresu oksydacyjnego. Żelazo powoduje zapalenie jelit, w końcu zaczynają przeciekać jelita. Witamina C niszczy patogeny, które zawierają żelazo. W żywności bezglutenowej nie ma dodatku żelaza więc jest bezpieczniejsza.

  Stres oksydacyjny a Witamina C

  Stres oksydacyjny jest wtedy kiedy mamy wysoki poziom molekuł które utraciły jeden ze swoich elektronów. Witamina C dodaje elektrony. Toksyny odbierają elektrony danej cząsteczki. Toksyny i infekcje powodują szkody związane z utlenianiem.
  Utlenianie – to brak elektronu. Jak można pozyskiwać elektrony? Po przez uziemienie – np. chodzenie po trawie boso. Uziemienie – wyrównanie ładunków elektrycznych.
  100% wszystkich chorób są spowodowane przez wysoki poziom stresu oksydacyjnego. Jeśli to co spożywamy pozwala na wprowadzenie dużej ilości antyoksydantów do naszej diety to nasze odżywianie jest dobre.

  Dawki witaminy C:

  Duże dawki witaminy C dziennie pozwala czuć się dużo lepiej, pojawia się u tych ludzi zwiększona intuicja, która wie kiedy przyjąć większą dawkę. Nie ma ustalonych dawek doustnych bo każdy organizm ma różne zapotrzebowanie na witaminę C. Terapeutyczne stosowanie witaminy C polega na obserwowaniu pojawiających się widocznych efektów.
  Liposomalna witamina C w kapsułce doustnej jest absorbowana do układu limfatycznego, z jelita przechodzi do krwi, ściany liposomu są takie same jak ściany naszych komórek.
  Domięśniową i dożylną metodą podaje się dawki: 25 g, 50 g lub 75 g. W przypadku dzieci jest to 1 g w każdy pośladek.
  Przy podawaniu dożylnym kiedy toksyna nie odłożyła się w tkankach to poprawa następuje już w ciągu kilkudziesięciu sekund.
  Jest protokół podawania witaminy C dożylnie oraz liposomalnej.

  Witamina C a kamienie nerkowe

  Czy branie witaminy C powoduje kamienie nerkowe? Odpowiedz brzmi: Nie. Jest ona metabolizowana do szczawian. A kamienie to szczawiany + wapń. Czasem w całym organizmie jest za dużo wapnia a w kości tego wapnia jest za mało – jak w przypadku osteoporozy, gdzie chorującym na nią osobom nie powinno się podawać wapnia.
  U ludzi z normalną czynnością nerek nawet z suplementacją najwyższych dawek witamina C nie powoduje kamieni wręcz je niweluje.

  Tkanka tłuszczowa a witamina C

  Główną przyczyną nadwagi to kumulacja toksyn z którymi nie jest sobie w stanie poradzić organizm. Gwałtowna utrata wagi związana jest z detoksykacją i możemy czuć się źle jak chorzy. Witamina C pomaga stracić wagę, neutralizuje toksyny.

  Jeżeli szczepimy dziecko…

  To żeby zabezpieczyć go przed powikłaniami należy już kilka dni przed, w dzień szczepienia i kilka dni po szczepieniu podawać duże dawki witaminy c.

  Witamina C a zwierzęta:

  Są 4 enzymy wątrobowe, które przekształcają cząsteczkę glukozy w witaminę C. Cząsteczka witaminy C jest podobna do glukozy. U kozic witamina C jest wytwarzana na poziomie 12g. Jednak u chorego zwierzęcia wytwarzana jest na poziomie 100-150g na dobę! U psów i kotów to wielkość rzędu 10% tego co wytwarza kozica.

   

  Strona internetowa Dr. Thomas E.Levy:
  www.peakenergy.com

   

   

  Autorka tekstu: Justyna Brzezińska

   

  Źródło:

  Wykład Dr Thomas E. Levy  – Wiosna Zdrowia 1-2 kwietnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *