• „Tak jak człowiek myśli – przyczyny i skutki tego co nas spotyka” – James Allen

  Ta książka jest dla mnie esencją, skondensowaną porcją bardzo ważnych treści, które każdy powinien przeczytać.
  Autor wyjaśnia wpływ naszych myśli na to co nas spotyka. Zwraca uwagę żeby karmić się tylko dobrymi myślami i takie pozostawiać w naszym umyśle. Te złe myśli szybko usuwać.

  „Tak jak ogrodnik uprawia swój kawałek gruntu, hodując wybrane przez siebie kwiaty i owoce, nie dopuszczając przy tym do rozwoju chwastów, podobnie można doglądać ogrodu swojego umysłu, plewiąc wszystkie niewłaściwe, niepotrzebne i zanieczyszczone myśli, i jednocześnie troszczyć się, by kwiaty i owoce prawych, pożytecznych i czystych myśli osiągnęły stan pełnego rozkwitu”.

  James Allen zaznacza, że to jak myślimy ma nie tylko ogromny wpływ na naszą obecną sytuację w jakiej się znajdujemy, lecz również nasze myśli przekładają się na nasze zdrowie, ciało a nawet charakter. Myślę, że bardzo trafnie określa i zwraca uwagę jak ważne dla nas ludzi jest postawienie sobie jakiegoś ważnego dla nas celu i konsekwentne dążenie do jego realizacji. Ma to również swoje podstawy psychologiczne. Mając zajęte umysły myślami twórczymi, próbującymi pokonać jakieś przeszkody i utorować sobie drogę do celu, na pewno mniej okazji damy myślom destrukcyjnym na wkradanie się do naszego umysłu.

  „Ludzie nie mający w życiu celu łatwo padają ofiarą mało ważnych trosk, obaw, problemów oraz rozczulania się nad sobą.”

  Ale pisarz daje też nam nadzieję a nawet pewność, że każdy może zmienić swoje myślenie –  nauczyć się myśleć inaczej.

  „Tak jak człowiek słaby fizycznie może zmężnieć poprzez staranny i cierpliwy trening, podobnie osoba o słabych myślach może je wzmocnić, ćwicząc właściwe myślenie.”

  To jest jak najbardziej prawdziwe. Należy nauczyć się kontrolować własne myśli. Na początku wymaga to od nas dużej uważności, jednak z czasem zauważymy, że złych i pesymistycznych myśli mamy coraz mniej…..
  Polecam tą książkę, która liczy zaledwie ok. 30 stron a przepełniona jest tak trafnymi, uderzającymi w sedno treściami.

  James Allen - "Tak jak człowiek myśli"

  James Allen – „Tak jak człowiek myśli”

   

   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *